Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu

Arama Site Ağacı Ana Sayfa
Ali POLATTEMİR (Koro Şef Yardımcısı V.)
 

  1981 yılında Konya’da doğdu ilk orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. Lise yılları sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya ile ney meşk etmeye başladı.
  
2000 yılında Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümünü kazandı.  Öğretim Görevlisi  Neyzen Süleyman Yardım ve Sadreddin Özçimi  ile beş yıl çalışma imkanı buldu  ve bu dönem içerisinde TRT şeflerinden Ahmet Hatipoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Tanbur Sanatçısı Kağan Ulaş ile Nazariyat, Prozodi ve Besteleme teknikleri üzerine çalıştı. 2005 yılında bölümünden mezun oldu.

  2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunda Ney Sanatçısı olarak göreve başladı. 2013 yılında Şef Yardımcılığı görevine atanan Polattemir, 2015 yılına kadar bu görevini devam ettirdi. Aynı görev ile bu yıldan sonra Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosuna atandı. Halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve iki kız babasıdır.
Geri

Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1716 kez gösterilmiştir.